Založíme vám akciovú, alebo komanditnú spoločnosť

Založenie komanditnej alebo akciovej spoločnosti si vyžaduje množstvo administratívy. Ste na to pripravení?

burza akcie

Zakladanie osobných a obchodných spoločností na Slovensku je značne komplikované. Úspešnému zápisu spoločnosti do obchodného registra totiž predchádza proces, ktorý vyžaduje nielen množstvo administratívy, ale aj dokonalú znalosť príslušných právnych predpisov.

Pripravte sa na zdĺhavú prípravu potrebných dokumentov

Ak čítate tieto riadky, pravdepodobne už za sebou máte podrobnú analýzu výhod a nevýhod jednotlivých typov spoločností. Rozhodli ste sa, že pre vaše podnikanie bude najvhodnejšia forma komanditnej alebo akciovej spoločnosti? Potom potrebujete zistiť, aké doklady musíte predložiť na jednotlivé úrady.

Len príprava samotných dokumentov, ktoré musíte mať pripravené ako podklady pre rôzne úrady, vám zaberie niekoľko dní. Čo všetko vás vlastne čaká? V prípade oboch typov spoločností je potrebné pripraviť a podať návrh na vystavenie osvedčenia o živnostenskom oprávnení. Na zápis do obchodného registra musíte mať pre komanditnú spoločnosť pripravenú najmä spoločenskú zmluvu, oprávnenie na podnikanie v predmete podnikania a vyhlásenie správcu vkladu. Zápis akciovej spoločnosti do obchodného registra vyžaduje zakladateľskú listinu alebo zmluvu, vypracované stanovy, rozhodnutie dozornej rady o voľbe predstavenstva, vyhlásenie správcu vkladu, oprávnenie na podnikanie v predmete podnikania a ďalšie listiny podľa osobitných predpisov. Ďalej musíte zaregistrovať spoločnosť na daňovom úrade kvôli plateniu dane z príjmu, prípadne aj kvôli dane z pridanej hodnoty.

A to nie je všetko. S ďalšími časovými stratami rátajte aj v súvislosti s potrebnou komunikáciou s advokátmi a niekedy aj opakovanou návštevou spomínaných úradov. V zložitejších prípadoch musíte rátať s ďalšími komplikáciami. Je to napríklad v prípade, ak do spoločnosti vstupuje viacero spoločníkov alebo zahraniční vlastníci. Náročnejšie je tiež vybavenie viazanej živnosti. Ruku na srdce, chcete toto všetko naozaj absolvovať?

Ako vám môžeme pomôcť my?

So spoločnosťou Arisan  získate komplexný servis pri založení komanditnej alebo akciovej spoločnosti. Všetky potrebné podklady pripravíme na základe komunikácie s budúcimi spoločníkmi a štatutármi spoločnosti a podáme ich na príslušné úrady. V rámci služieb pre vás zabezpečíme aj registráciu k dani z príjmov na daňovom úrade. Z vašej strany si to bude vyžadovať iba jednu návštevu notára.

Naše služby sa neobmedzujú len na založenie komanditnej či akciovej spoločnosti, radi vám pomôžeme aj pri založení inej právnej formy spoločnosti alebo zmenách v obchodnom registri v prípade už existujúcej spoločnosti.

Jednoducho povedané, založíme vašu novú spoločnosť na kľúč. Bez starostí a zbytočných vybavovačiek. Nechajte teda všetky formality so založením spoločnosti na nás a získajte čas na to, aby ste sa mohli venovať svojmu skutočnému biznisu. 

A účtovníctvo tiež vyriešime za vás. Výhody a nevýhody outsourcingu účtovných služieb sme napísali v tomto článku - Outsourcing, alebo interní zamestnanci

Vyplňte kontaktný formulár, ktorý nájdete TU, my sa vám ozveme a vyriešime celý problém za vás!

Zaujala Vás naša ponuka služieb?

Uvedomujeme si, že jedným z kľúčových faktorov ovplyvňujúcich Vaše rozhodnutie je aj cena našich služieb, a tak budeme veľmi radi, keď Vám budeme môcť "ušiť" cenu na mieru.
V rámci žiadosti o cenovú ponuku nám pomôžete podrobným vyplnením kontaktného formulára. My Vás následne budeme spätne kontaktovať s pripravenou ponukou podľa charakteristík Vašej spoločnosti.