Účtovníctvo TAXI

Rozširujeme portfólio poskytovaných služieb a pre klientov zabezpečujeme i vedenie účtovníctva pre taxi služby.

Komu je určené účtovníctvo TAXI?

Službu účtovníctvo TAXI poskytujeme pre vodičov služieb BOLT, WOLT, UBER pričom nezáleží, či podnikáte formou SZČO, taxi koncesie alebo s.r.o., vedenie účtovníctva zabezpečujeme pre všetky formy podnikania.

Účtovníctvo TAXI je ako pre platiteľov DPH tak i neplatiteľov DPH.

Balík poskytovaných služieb účtovníctva TAXI

V rámci mesačného paušálu máte zabezpečené kompletné účtovné služby:

  • priebežné účtovanie dokladov,
  • výkazy k DPH (kontrolný výkaz, súhrnný výkaz, v prípade potreby 1x mesačne dodatočný výkaz k DPH),
  • mesačné reporty podľa dohody,
  • konzultácie podľa potrieb klienta,
  • kompletná personalistika v dohodnutej miere,
  • komunikácia s inštitúciami,
  • návrh na legálnu daňovú optimalizáciu,
  • zastupovanie v prípade daňovej kontroly.

Ako prebieha spolupráca?

Prvotne Vám odošleme dotazník na vyplnenie, aby sme vedeli základné údaje o Vašom subjekte a účtovníctve. Následne Vám pripravíme cenovú ponuku na vedenie účtovníctva TAXI s mesačným paušálom za poskytované služby. Po odsúhlasení cenovej ponuky Vám pripravíme návrh zmluvy o poskytovaní účtovných služieb a potrebné splnomocnenia na inštitúcie. Po podpise dokumentov Vám bude pridelený účtovník, ktorý prevezme komunikáciu ohľadne vedenia účtovníctva TAXI. Viac informácií o spolupráci si prečítate tiež na našej podstránke najčastejšie otázky.

Evidencia tržieb účtovníctva TAXI

Podľa informácie z Finančnej správy musia všetci vodiči na Slovensku používajúci digitálne platformy (napr. UBER, WOLT, BOLT) evidovať tržby do systému Finančnej správy, a to za použitia virtuálnej registračnej pokladnice (VRP) alebo online registračnej pokladnice (ORP), napriek tomu, že cez niektoré zo spomenutých platforiem nie je možné platiť v hotovosti.

Pokiaľ totiž cestujúci jazdu uhradí kartou zadanou v aplikácii, jedná sa podľa Finančnej správy o elektronický platobný prostriedok, ktorý nahrádza hotovosť, a skutočnosť, že peniaze obdržíte následne na bankový účet súhrnne, žiaľ, nehrá žiadnu rolu.

Všetky jazdy cez digitálnu platformu na území Slovenskej republiky tak musíte podľa zákona evidovať do VRP alebo ORP.

Stanovisko Finančnej správy nájdete na tomto odkaze.

ARISAN uctovnictvo taxi

Zaujala Vás naša ponuka služieb?

Uvedomujeme si, že jedným z kľúčových faktorov ovplyvňujúcich Vaše rozhodnutie je aj cena našich služieb, a tak budeme veľmi radi, keď Vám budeme môcť "ušiť" cenu na mieru.
V rámci žiadosti o cenovú ponuku nám pomôžete podrobným vyplnením kontaktného formulára. My Vás následne budeme spätne kontaktovať s pripravenou ponukou podľa charakteristík Vašej spoločnosti.


Vyžiadať cenovú ponuku