Výhody virtuálneho sídla spoločnosti

V ostatných rokoch je čoraz viac populárne využívať pri podnikaní virtuálne sídlo spoločnosti. Aké sú jeho výhody a nevýhody? Oplatí sa ho zriadiť pri začiatku podnikania? Je vhodný pre živnostníkov alebo sro-čky?

Keď začínate podnikať, musíte v Obchodnom registri určiť sídlo vašej spoločnosti. Ak ste živnostník resp. malá firma a svoje podnikanie budete vykonávať z domu, môžete si uviesť ako adresu podnikania práve tento priestor. Veľa zo začínajúcich podnikateľov však nechce byť rušení vo svojom súkromí klientami a práve pre nich je tu virtuálne sídlo.

Jednou z hlavných výhod tejto služby je zachovanie si súkromia. Samozrejme, že cieľom nie je skrývanie pred klientami ale určité oddelenie práce od pohodlia domova.

Druhou najčastejšou výhodou je sídlo na lukratívnej adrese. Mnoho z nás nemá úvodný kapitál na prenájom luxusných priestorov v centre mesta. Je len na vás ako máte postavený obchodný plán a či je pre vás výhodné sídliť na takejto adrese.

Treťou výhodou je samotný servis tejto služby, ktorá často zabezpečuje prijatie pošty prostredníctvom recepcie, skenovania dokumentov prípadne preposielanie listov priamo k vám. Nestane sa, že dôležitý papier (napr. z Daňového úradu) nebude doručený na správnu adresu alebo zapadne niekde medzi letákmi.

Momentálne je viacero spoločností, ktoré ponúkajú prenájom virtuálneho sídla v Bratislave, je len na vás, ktorú si vyberiete.

Užitočné články

Chcete sa dozvedieť ďalšie užitočné informácie zo sveta účtovníctva?