Aplikácia Pokladnica končí k 17. októbru

Aplikácia VRP 2 nahradí k 17. októbru tohto roka doterajšiu aplikáciu Pokladnica.

aplikacia vrp2 na evidenciu trzieb

Finančná správa spustila novú bezplatnú aplikáciu pre evidenciu tržieb VRP 2 od 1. júla tohto roka, ako sme už informovali v predchádzajúcom článku.

Aplikácia VRP 2 definitívne nahradí doterajšiu aplikáciu Pokladnica už budúci mesiac. Aplikácia Pokladnica v Google play už od 1. októbra 2022 nebude k dispozícii, úplne odstavená z prevádzky bude k 17. októbru 2022, a aj z tohto dôvodu Finančná správa odporúča podnikateľom, aby čo najskôr začali využívať novú aplikáciu VRP 2.

Podnikatelia sa pritom nemusia obávať straty komfortu. Finančná správa už viac ako dva mesiace pracuje na vylepšeniach aplikácie VRP 2 a zapracováva pripomienky verejnosti. Do aplikácie VRP 2 sa pridala napríklad možnosť ručného párovania mobilnej tlačiarne (Android verzia), pridala sa podpora pre tmavý režim, zmenil sa spôsob párovania zariadenia biometriou a PIN kódom, upravilo sa pridanie položky pri vrátení tovaru a oprave pri nulovej sadzbe DPH.

V aplikácii VRP 2 pribudli tiež grafické vylepšenia, či nové podporované mobilné tlačiarne alebo tlač do 58 a 80 mm PDF formátu. Počas septembra plánuje Finančná správa pridať priamu podporu pre ďalšie mobilné tlačiarne. Finančná správa v tejto súvislosti odporúča, aby podnikatelia používali zariadenia s verziou Android 5 a vyššie. Ďalej podnikateľom odporúča používať tlačiarne priamo podporované aplikáciou VRP 2, ktorých funkčnosť Finančná spáva garantuje. V prípade použitia inej tlačiarne si môžu predajcovia, distribútori, alebo servisní technici tlačového riešenia účtovať servisné poplatky, čo však Finančná správa nevie ovplyvniť.

Finančná správa v súvislosti s prihlasovaním do aplikácie VRP 2 tiež upozorňuje na prípadnú stratu alebo zabudnutie hesla, nakoľko neexistuje možnosť obnovy. Len v takýchto prípadoch musí podnikateľ požiadať Finančnú správu o pridelenie nového kódu pokladnice prostredníctvom formuláru „Žiadosť o pridelenie kódu pokladnice e-kasa klient“. Podnikatelia podávajú žiadosť cez Portál finančnej správy.

Zdroj: Finančná správa

Užitočné články

Chcete sa dozvedieť ďalšie užitočné informácie zo sveta účtovníctva?